سئو

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟

متخصص سئو
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

سلام! در این مقاله قصد داریم پارامترهای لازم برای انتخاب یک سئو کار خوب رو بررسی کنیم. این شاید برای شما که یک شرکت یا محصول در حال رشد دارید جالب باشه.

چرا استخدام سئو کار؟

اگر شرکت یا تیم شما یک محصول یا خدمت ارائه میده، قطعاً موفقیت کسب و کار شما در گرو فروش اون محصول یا خدمت هست. این موفقیت وقتی دست یافتنی میشه که مشتریان و گروه هدف محصول شما، با کسب و کار شما آشنا بشن. قصد توضیح و تفسیر سئو و این که «چرا سئو؟» رو ندارم. به طور کلی برای تقویت کیفیت تبلیغات ارگانیک و دسترسی راحت ترِ مشتریان به اسم شما، دو راه دارید:

  1. با سئو آشنا شید و برای بهبودش تلاش کنید
  2. یک سئو کار متخصص استخدام کنید تا تیم شما رو تکمیل کنه

داشتن یک سئو کار به طور مجزا موجب میشه شما بتونید تمرکز بیشتری روی حرفه و تخصص خودتون داشته باشید و از طرفی یک نفر به طور تمام وقت برای بهبود نمایش اسم و کسب و کار شما در گوگل تلاش کنه. با استخدام یک سئو کار یا تقاضای بهبود سئو از یک تیم متخصص، سرمایه گذاری بزرگ و بهینه ای روی تبلیغات خودتون خواهید کرد

انتظاراتی که از مدیر و کارشناس سئو باید داشته باشیم

اولین قدم در استخدام یک کارشناس یا مدیر سئو، مشخص کردن انتظاراتی است که از او دارید. برای اینکه انتظارات درست و معقولی از شخص مورد نظر داشته باشید، باید درک شما از موضوع سئو نیز در حد مناسبی باشد.

1. بهبود رتبه و جایگاه سایت در موتورهای جستجو

مهمترین انتظاری که می‌توان از یک مدیر و کارشناس سئو داشت، انجام کارهایی است که به بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو به خصوص گوگل کمک کند. یک متخصص سئو باید روی اصول بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، تسلط کافی داشته باشد

2. به روزرسانی اطلاعات و توجه به تغییر الگوریتم‌های گوگل

با توجه به اینکه قوانین گوگل دائما در حال تغییر هستند، بسیار مهم است که یک سئوکار، اطلاعات خود را به روز نگه دارد. رصد تغییرات مربوط به الگوریتم‌های جدید گوگل و دنبال کردن مقالات و اخبار روز سئو از طریق منابع معتبر، از جمله ویژگی‌های مهم یک مدیر و کارشناس سئو است.
بسیاری از افرادی که در حوزه سئو فعالیت دارند به این موضوع توجه نداشته و همچنان بر اساس اطلاعات قدیمی خود کار بهینه سازی سایت را انجام می‌دهند. انجام برخی کارها بدون توجه به قوانین گوگل، نه تنها منجر به افت رتبه سایت می‌شود، بلکه امکان جریمه سایت توسط گوگل نیز وجود خواهد داشت.

3. استفاده از ابزارهای تحلیل سایت

یکی از انتظارات مهم کارفرما از مدیر و کارشناس سئو، تسلط او بر ابزارهای مورد نیاز در این حوزه است. کارشناس سئو باید بتواند از ابزارهای مختلف تحلیل سایت به ویژه گوگل آنالیتیکس به منظور تجزیه و تحلیل آمار و اطلاعات سایت استفاده کند. همچنین تسلط بر گوگل سرچ کنسول از دیگر شرایط لازم برای یک کارشناس سئو محسوب می‌شود

یک متخصص سئو باید ویژگی های زیر را  دارا باشد:

  • ادعا های واهی نداشته باشد بلکه باید وضعیت سایت خودش در گوگل مناسب باشد.
  • رزومه کاری موفق در این زمینه  سئو و بهینه‌سازی سایت داشته باشد.
  • فعالیت ها و اقداماتی  که برای شما انجام می‌دهد کامل شفاف باشد و به صورت گزارش برای شما ارسال نماید.
  • عمده فعالیت خود را بر روی محتوا و بهبود وضعیت داخلی سایت شما باشد نه فقط لینک بیلدینگ سایت
  • ادعاهای غیر واقعی  مثل  نماینده گوگل  هستم  را نداشته باشد .
  • قراردادی که با شما امضا می‌کند به صورت درازمدت باشد و گزارش مناسب برای شما از وضعیت سایت ارسال کند.

موفقیت در انتخاب درست خلاصه می شود؟

به طور کلی مبحث سئو و بازاریابی آنلاین دو بخش جدایی ناپذیر از هم هستند. یک متخصص سئو می تواند خدماتی مانند تولید محتوا، لینک سازی، طراحی سایت و غیره را به کسب و کارها ارائه دهد. خدماتی که مجموعه مانند فربار آی تی آنها را با بهترین کیفیت توسط کارشناسان حرفه ای سئو خود به مشتریان ارائه می دهد. در جهانی که تمام نیازهای افراد از طریق اینترنت قابل پیگیری است پیدا کردن یک متخصص سئو و مشاوره گرفتن و استفاده از آن کار دشواری نیست!

برای انتخاب بهترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصین سئو فقط کافی است که رزومه های شرکت های ارائه دهنده خدمات بازاریابی آنلاین را مطالعه کنید. سپردن کار طراحی سایت، سئو سایت و دیگر ملزومات یک سایت به افراد متخصص این فن می تواند موجب اطمینان خاطر و همچنین پیشرفت کسب و کار مورد نظر شود.

به این مقاله امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید