طراحی سایت

ویژگی های یک طراح حرفه ای سایت چیست؟

طراح سایت خوب
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

به عنوان یک طراح وب سایت، ضروری است که هنگام طراحی سایت بین کسب و کار و هنر یک تعادلی ایجاد نمایید. هنگام ایجاد وب سایت توجه به نظرات مشتریان اهمیت بالایی دارد و ارتباط آن تیم باید مناسب باشد. اغلب طراحان حرفه ای زمان انجام یک پروژه را می دانند و به همین جهت وب سایت های مشتریان را به موقع تحویل می دهند. برای تبدیل شدن به یک طراح وب حرفه ای نیاز به مهارت هایی دارید که ممکن است از افراد مختلفی به دست بیاید. این ها همان مهارت هایی است که به شما اجازه می دهد تا بالاتر از بقیه بمانید تا یکی از موفق ترین طراحان وب شناخته شوید!

سایت خوب چه سایتی است؟

سوالی که ذهن بسیاری از افراد و طراحان سایت را درگیر خود می‌کند این است که سایت خوب چه سایتی است و ویژگی های یک سایت خوب چیست؟ آیا چک لیستی وجود دارد که بتوان با رعایت موارد موجود در آن در طراحی سایت، یک سایت خوب داشت؟ یک سایت خوب و کارآمد چه خصوصیاتی دارد؟ پاسخ به این سوالات کار آسانی نیست و در واقع پاسخ واحدی برای آن وجود ندارد. بستگی دارد که با چه نوع سایتی طرف سر و کار داشته باشید و باید دید که جامعه هدف آن سایت چه افرادی هستند. یا اصلا هدف آن سایت چیست و در چه حالتی می‌توان گفت که به موفقیت رسیده است.

ویژگی های یک طراح سایت خوب

به روز بودن

یک طراح وب سایت حرفه ای بخشی از وقت خود را به یادگیری درمورد اطلاعات و تکنیک های جدید اختصاص می دهد.

 دسترسی آسان و راحت به مطالب

شاید تصور کنید سایت های درجه یک پیچیده هستند، اما سادگی زمینه ساز شکوفایی است، خصوصا وقتی بحث دسترسی به مطالب (navigation) مطرح است.

از دید کاربر، دسترسی به مطالب باید از ابتدا تا انتها بی نقص باشد. تنها در صورتی می توانید به این وضعیت برسید که با طراحان وب درجه یکی کار کنید که درک عمیقی از این مفاهیم دارند.
معمولا یک نوار دسترسی (Navigation Bar) در بالای صفحه کافی است تا همه کاربران بتوانند آن چه می خواهند را بیابند.

توانایی حل مشکلات

ممکن است مشتریان یک طراح وب سایت با مسائل و مشکلاتی رو به رو شوند. یک طراح حرفه ای قادر است برای این مشکلات راه حل های مناسب پیدا کند.

معماری قوی سایت

ساختار و معماری سایت شما باید شهودی، تطابق پذیر، و تمیز و مرتب باشد. یعنی تعداد کدهای به کار رفته باید به حداقل برسد و صرفا آن چه نیاز دارید را پوشش دهد، تا سایتی با زیرساختی قوی و مرتب داشته باشید که به سرعت بارگذاری می شود.

طراحی واکنش گرا و سازگار

یکی از مشکلات بزرگ بسیاری از سایت ها این است که با دستگاه های مختلف، مثل گوشی های هوشمند، تبلت ها، و ساعت های هوشمند سازگار نیستند.
به عبارت دیگر، همه کاربران نمی توانند تجربه ای یکسان از آن سایت داشته باشند.
برای مثال، سایتی که واکنش گر نیست ممکن است روی یک نمایشگر خاص عالی به نظر برسد، ولی روی صفحه گوشی های هوشمند به هم ریخته، شلخته، و نامربوط دیده شود.

توجه کردن به جزئیات

در بیشتر مواقع توجه مردم به نکات گرافیکی در پروژه ها باور نکردنی است. توانایی دیدن جزئیات کوچک و بزرگ برای یک طراح حرفه ای ضروری است. 

برنامه ریزی برای تعمیر و نگهداری سایت

اگر برای داشتن وب سایتی درجه یک سرمایه گذاری می کنید، باید برای نگهداری آن هم هزینه کنید.
همان طور که هرگز از تعمیرات دفتر کار و خانه خود چشم پوشی نمی کنید، تعمیر و نگهداری سایتتان را هم نباید فراموش کنید.

مشکلات بالاخره رخ خواهند داد، از اشتباهی کوچک در آدرس یک لینک گرفته تا مسائل بزرگتری که به خاطر چالش های غیر قابل پیش بینی رخ می-دهند. داشتن برنامه ی تعمیر و نگهداری از بزرگتر شدن این مشکلات و خراب شدن مسیر موفقیت شما جلوگیری می کند.

سئو سایت

عناصر مطابق با SEO

طراحان وب درجه یک می دانند به روز بودن و عقب نماندن از صنعت SEO، یعنی اضافه کردن عناصر و ویژگی های منطبق بر SEO به طراحی کلی سایت، چقدر اهمیت دارد.
برای مثال، به کار بردن کلمات کلیدی در تگ های قسمت عنوان صفحات سایت یکی از استراتژی های ضروری است که مطابقت سایت را با SEO بیشتر می کند. ربات های موتورهای جستجو باید هنگام مرور صفحات سایت شما، متوجه ارتباط آن با مفاهیم مورد نظر بشوند.

اگر سایتتان مطابق با سئو سایت نباشد، گوگل و سایر موتورهای جستجو نمی توانند آن را به طور دقیق رتبه بندی کنند. 

استفاده از تصاویر جذاب

استفاده از تصاویر آماده برای طراحی وب سایت کاری ساده و وسوسه انگیز به نظر می رسد، اما اگر می خواهید برای داشتن سایتی درجه یک هزینه کنید باید پولی را هم برای عکاسی اختصاصی حرفه ای کنار بگذارید.
همه سایت های درجه یک از تصاویری جذاب استفاده می کنند که به خوبی با برند و ظاهر کلی سایتشان تناسب دارد.

تیم فربار آی تی یک تیم با تجربه و قوی در زمینه طراحی وب سایت است،اگر به دنبال یک طراح سایت حرفه ای هستید؛ می توانید با خیال راحت از خدمات تیم فربار آی تی استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید