طراحی سایت

ریدیزاین یا بازطراحی سایت چیست؟ چه زمانی به آن نیاز داریم؟

باز طراحی وب سایت
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

یکی از خدماتی که شرکت‌های طراحی سایت ارائه می‌دهند، باز طراحی است. ریدیزاین یا باز طراحی سایت فرایندی است که می‌تواند وضعیت کسب‌وکار شما را تا حدود زیادی بهبود دهد. طراحی مجدد سایت اگر در زمان مناسب و با دلایل محکم انجام نشود، تنها به هدر رفتن وقت و انرژی منجر خواهد شد

باز طراحی سایت به چه معنا است؟

اگر سایت خود را مثل یک کافه در نظر بگیرید، ریدیزاین مثل تغییر دکوراسیون است. با این تعریف تفاوت باز طراحی و انتقال سایت معلوم می‌شود. وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون باشد، محل کافه را تغییر نمی‌دهیم بلکه با استفاده از بعضی ابزارها و وسایل، به محیط فعلی جلوه‌ای متفاوت می‌دهیم.

در مورد سایت هم همین اتفاق می‌افتد. یعنی آدرس و دامین تغییری نمی‌کند و سایت را به کلی منتقل نمی‌کنیم. بلکه ظاهر و سر و شکل آن را تغییر می‌دهیم و بعضی از عملکردهایش را بهبود می‌بخشیم.

چه زمانی به طراحی مجدد سایت نیاز داریم؟

برندسازی

مسئله برندسازی به مرور جای خود را در کسب‌وکارهای ایرانی باز می‌کند. فرایندی که قبلا ناآگاهانه انجام می‌شد، این روزها به متخصصان برندینگ سپرده می‌شود. با این حال، هنوز تا جا افتادن این موضوع راه زیادی در پیش داریم. به همین دلیل می‌بینیم که بسیاری از کسب‌وکارها، وب سایت خود را می‌سازند و فعالیت‌شان را شروع می‌کنند و بعد از مدتی تازه به یاد برندسازی می‌افتند!

اگر از روز اول هویت و شخصیت برند را تعیین نکنید، در ادامه راه مجبور به تغییر دادن بعضی از فرایندها خواهید شد. ریدیزاین وبسایت یکی از همین تغییرها است.

واکنش‌گرایی 

همان طور که می‌دانید الگوریتم Mobile First Index و سیاست‌های جدید گوگل، اولویت را تلفن همراه می‌دهد. یعنی نحوه نمایش سایت شما در موبایل تاثیر بیشتری بر رنکینگ خواهد داشت. دلیل این مسئله ساده است: کاربران موبایلی اکنون بیش از ۵۰ درصد کل کاربران را تشکیل می‌دهند و این رقم روز به روز افزایش می‌یابد. بنابراین حتی بدون در نظر گرفتن الگوریتم‌های گوگل هم، برای راضی نگه داشتن کاربران باید سایت ریسپانسیو باشد.

این نکته معمولا در سایت‌های جدید رعایت می‌شود اما اگر یک وب سایت قدیمی دارید یا از اول در طراحی سایت کاربران موبایل در نظر گرفته نشده اند، مجبور می‌شوید آن را ارتقا بدهید یا به اصطلاح از خدمات باز طراحی سایت استفاده کنید.

UI و UX

این هم یکی از مسائلی است که باید قبل از شروع طراحی سایت به آن فکر می‌کردید و نکردید! این همه که ما می‌گوییم گول تبلیغ‌های طراحی سایت ارزان و سریع را نخورید به همین دلیل است. در طراحی سایت اصولی رابط کاربری و تجربه کاربری حتما در نظر گرفته می‌شود.

در یک وب سایت مناسب، بازدیدکننده باید بتواند به راحتی به صفحات مورد نظرش برسد. اگر سایت منوهای عمیق و پیچیده داشته باشد کاربران گیج و سردرگم می‌شوند. باید بتوانید کاربر را به راحتی به آن چه می‌خواهد برسانید و حس و تجربه خوبی برایش رقم بزنید.

 همگام شدن با فناوری روز

این همان جایی است که بسیاری از شرکت‌ها وقت و انرژی خود را هدر می‌دهند! قبول دارم استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا هیجان‌انگیز است اما خیلی وقت‌ها ضروری نیست.

اگر فناوری قبلی منسوخ شده باشد یا از طرف گوگل الزامی به آپدیت وجود داشته باشد، حتما باید باز طراحی انجام شود. در غیر این صورت، ریدیزاین به نیازهای سایت و کسب‌وکار شما بستگی دارد. اگر فناوری قدیمی نتواند نیازهای جدیدتان را رفع کند لازم است برای باز طراحی سایت اقدام کنید.

بارگذاری طولانی سایت

در دنیای سریع امروز ، اکثر مردم این انتظار را ندارند که سایت طولانی بارگیری شود و قطعا خیلی صبر نخواهند کرد که که مطالبی را که جستجو کرده اند را ببینند. اگر بارگذاری سایت برای کاربر بیش از ۴ ثانیه طول بکشد ، صفحه وب را می بندد.

عملکرد و سرعت عوامل کلیدی در موفقیت هر سایتی هستند. آنها نقش مهمی در ایجاد یک تأثیر قوی بر بازدید کنندگان شما دارند. اگر سایت شما سریع است ، به احتمال زیاد به عنوان یک سایت بسیار حرفه ای دیده می شود.یک سایت کند باعث می شود رتبه شما در Google کاهش یابد زیرا یکی از عواملی که Google هنگام رتبه بندی سایتها در نظر می گیرد ، سرعت هر سایت محسوب می شود.

به این مقاله امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید