سئو

سئوکار کیست؟

سئو کار
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

اگر از یک سئوکار بپرسید که شغل او چیست احتمالا دچار کمی مکث شده و در حال کلنجار با خود برای پرسش به سوال شما می شود. احتمالا بعد از اینکه جواب سوال شما را با جمله “من یک سئو کار هستم” بدهد، با نگاه عجیب شما رو به رو می گردد.

در بعضی مواقع نیز آنها ممکن است پاسخ ساده تری به این شکل به سوال شما بدهند: “من در زمینه برنامه ریزی سایت ها برای گرفتن رتبه بالاتر در گوگل فعالیت می کنم.” با این پاسخ بسیاری از افراد قانع شده و در ذهن خودشان این کار را بسیار جالب تصور می کنند.

سئو کار چه وظایفی دارد؟

سئوکار به شخصی گفته می شود که دارای تجربه کافی در مورد تحلیل وب سایت و شناخت کافی از موتورهای جستجوگر داشته باشد و همچنین در خصوص الگوریتم های موتورهای جستجو مخصوصا موتور جستجوگر گوگل اطلاعات خوب و بروزی داشته باشد.یک متخصص سئو باید از نحوه کار موتورهای جستجو اطلاع داشته باشد.

سئو از سه مبحث تشکلیل می شود که باید سئوکار هر سه مورد را مسلط باشد:

  • سئو تکنیکال
  • سئو داخلی یا Onpage SEO
  • سئو خارجی یا Offpage SEO

یکی از مباحثی که هر سایت اینترتی با اون روبرو هست بازید کننده می باشد. زمانی از یک سایت بازید خوب و قابل توجه ای می شود که در نتایج جستجو و یا SERP باشد. پس وقتی شما در رتبه ای ابتدایی موتورهای جستجو باشید نتایج بسیاری خوبی را خواهید داشت البته به شرطی که کلمه کلیدی خوبی برای متن خود انتخاب کرده باشیم.

کنترل نتایج سایت

کنترل سئو سایت در موتور های جستجو یکی از دغدغه های مهم صاحبان سایت برای پیگیری درستی بهینه سازی سایت می باشد .به همین دلیل استخدام سئو کار یکی از دلایلی است که صاحبان مشاغل به آن نیاز دارند و سئو از جایگاه ویژه ای برخوردارد است .

لینک سازی

لینک سازی درست از وظایف مهم سئوکار می باشد . از مواردی که باعث رشد چشم گیر سایت میشود لینک سازی است که اگر به هر دلیلی به صورت ناشیانه یا به غلط انجام شود ممکن است عواقب بدی مانند جریمه را به همراه داشته باشد که کلا باعث نابودی سایت و زحمات سئو کار میشود .

طراحی استراتژی سئو

سئوکار باید بتواند کار خود را بر روی یک ساختار و قاعده خاص پیش ببرد. یکی از ویژگی های سئو کار حرفه ای منظم بودن می باشد. از همان ابتدای راه سئو کار باید استراتژی و پلنی برای بهینه سازی کلمات مهم سایت پایه ریزی کند در حین مسیر مطابق با برنامه‌ریزی انجام گرفته شده پیش رود تا هیچگونه خللی در بهینه سازی سایت او وارد نشود.

پیدا کردن کلمات کلیدی سایت

از دیگر وظایف سئوکار پیدا کردن کلمات کلیدی که میتواند برای سایت ترافیک بیشتری به همراته داشته باشد میباشد. یک سئو کار باید بتواند در مرحله اول اطلاعات خود را در مورد موضوعیت سایت به روز کند و کلمنات کلیدی که بیشترین ترافیک را برای سایت فراهم میکند پیدا کند.

سئوکار باید ابتدا هدف خود را از بالا آوردن سایت تعیین کند که آیا هدف او افزایش ترافیک است و یا معرفی خدمات به قشر خاصی از جامعه؟

بررسی رقبا

سئو کار باید بتواند به ط,ر پیوسته فعالیت هایی که رقبا روی سایت شان انجام میدهند را برسی کرده و از فعالیت های آن ها به عبارتی درس عبرت بگیرید.اگر یک سئو کار بدون آن که رقبا را بررسی کند به کار تولید محتوا و سئو بپردازد در واقع اصل ماجرا را متوجه نشده و کار بیهوده ای را انجام می دهد.یک سئو کار باید کار هایی که رقبا انجام داده اند و توانسته اند به رتبه های برتر برسند را بررسی کند و سعی کند کار هایی که آن ها انجام داده و نتیجه مثبت گرفته اند را انجام دهد.

درآمد کارشناس سئو چقدر است؟

برای بررسی میزان درآمد کارشناس سئو یا متخصص سئو باید در ابتدا سئوکاران را به سه دسته تقسیم کنیم

کارشناسان سئو که خودشان یک شرکت یا تیم دارند و آن را مدیریت میکنند

کارشناسان سئو که به صورت آزاد کار یا فریلنسر کار میکنند

کارشناسان سئو که قصد استخدام در یک شرکت یا مجموعه ای را دارند

برای بررسی میزان درامد سئوکار که قصد استخدام در شرکتی را دارد، توصیه میکنم چند نمونه آگاهی استخدام متخصص سئو در سایت های کاریابی ببینی

مزایای استخدام سئو کار

1-اگر محتوا سایت شما فروشگاهی باشد افزایش فروش را در بر دارد
2-بالا بودن کیفیت ورودی ها
3-افزایش اعتبار کسب وکار
4-کاهش هزینه
5-افزایش سرعت سایت
6-استراتژی بلند مدت

به این مقاله امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید