سئو

تاثیر سئو در فروش

سئو و فروش
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

همانطور که اکثر مردم میدانند، یکی از دلایل موفقیت یک وبسایت، بخصوص یک وبسایت تازه تاسیس، بهبود سئوی آن است; در این مقاله سعی داریم تاثیر سئو بر افزایش فروش را باهم بررسی کنیم و در دید کلی تر دریابیم که چرا سئوی خوب نشان دهنده ی یک وبسایت خوب است؟ و سوال مهم تر اینکه سئو چه تاثیری بر افزایش فروش خواهد داشت؟

معرفی سئو به زبان ساده

سئو باعث ارتقای اعتبار سایت شما می‌شود و سبب می‌شود سایت شما در رتبه ی بالاتری به کاربران نمایش داده شود و طبیعتا کاربران با دیدن سایت ها در بالای صفحه‌ی نتایج جستجو بیشتر این احساس را خواهند داشت که به این سایت می‌توان اعتماد کرد و احتمالا بر روی سایت کلیک می‌کنند و وارد سایت می‌شوند.

مساله سئو با بازاریابی اینترنتی چه تفاوتی دارد؟

بازاریابی دارای شاخه های زیادیست که می توان گفت سئو یکی از ابزار های مهم برای رشد و رونق در کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی می باشد. همچنین از جمله ابزارهای دیگری که می توان گفت که میزان تاثیر گذاری آنها با سئو برابری می کنند شبکه های اجتماعی، ایمیل و استراتژی محتوا هستند.

هر کس که به راه اندازی یک وب سایت اقدام می کند مسلما در حال ایجاد یک کسب و کار اینترنتی می باشد که باید در این میدان با هزاران رقیب و سایت شبیه و شاید بهتر از خود رقابت کند که می توان گفت سئو بهترین ابزار برای رقابت و پیروزی است.

سئو دارای دو بخش اساسی است: قسمت اول سئو شما را به موتورهای جستجو معرفی کند و جایگاهتان را بهتر می کند و بخش دوم مربوط به بعد از ورود بازدیدکنندگان و کاربران به سایتتان می باشد که باید نهایت رضایتشان جلب شود.

دلیل نیاز داشتن فروشگاه و سایت اینترنتی به سئو چیست؟

آمارها نشان از این دارند که یکی از راههای جذب مشتری و بیننده به سایت سئو و بهینه سازی سایت می باشد. حدود نزدیک به 89% از کاربران اینترنتی از موتورهای جستجو برای رسیدن به اهدافشان استفاده می کنند، بنابراین عدم توجه به سئو و اصول آن باعث از دست دادن حجم عظیمی از کاربران اینترنتی می شود.

مسلما وقتی فروشنده ای می تواند توجه دیگران را جلب کند که در دسترس و دید افراد باشد برای همین وقتی سایت و فروشگاه اینترنتی در لیست بالای گوگل قرار بگیرد مسلما نگاهها و توجهات عده زیادی را به سمت خودش جلب می کند و می تواند فروش بیشتر و بهتری داشته باشد، درست این همان کاری است که رقبای شما انجام می دهند یعنی به فکر بهینه سازی سایت و استفاده از تاثیرات مثبت سئو در عملکرد و فروش محصولات خودشان هستند.

۵ دلیل که سئو باعث افزایش فروش محصولات شما می شود

  1. سئو باعث ایجاد یک سایت کاربر پسند می شود
  2. سئو افزایش شهرت و رتبه بندی را به دنبال دارد
  3. ایجاد حس اعتماد یکی از نتایج سئو می باشد
  4. مراحل خرید آسانتر، سریعتر و بهینه تر می شود
  5. سئو یک حس امنیت برای خرید به کاربر می دهد

سریع‌ترین راهکارها برای بهینه‌سازی یک فروشگاه اینترنتی

  • انتخاب کلمات کلیدی مناسب
  • قرار دادن تصاویر و ویدئوهای مختلف در خصوص محصول
  • ایجاد بستر عضویت افراد در خبرنامه ایمیلی و ارسال جدیدترین محصولات و اخبار در قالب پست الکترونیک به آن‌ها
  • توجه به متاتگ‌ها (Metatags) در طراحی وب‌سایت و درج کالا
  • نوشتن شرح و بررسی تخصصی در مورد کالاها

سئو بهترین راه برای فروش بیشتر و بیشتر است

فرض کنید یک مشتری احتمالی یک محصول را جستجو میکند، بعد از جستجو سایت شما را در رتبه ۱ گوگل می بیند، سپس وارد سایت شما شده و نه تنها اطلاعات کافی از محصول را از سایت شما به دست آورده بلکه شما آنرا برای خرید یک محصول بهتر راهنمایی می کنید.
در این حالت مطمئن باشید که اگر کاربر بخواهد خریدی انجام دهد شما انتخاب اول او خواهید بود.

نتیجه گیری برای افزایش فروش با بهبود سئو

امروزه یکی از مهم ترین مسائلی که بهینه سازی آن می تواند باعث افزایش فروش محصولات یا خدمات در سایت شود، سئو زیرا هرچه سئو سایت شما بهتر باشد، ربات های گوگل می توانند به سایت شما توجه بیشتری کنند.با سئو فروش بیشتری را تجربه کنید .

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید