طراحی سایت

چرا کسب و کارها به وب سایت نیاز دارند؟

نیاز کسب و کارها به وب سایت
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

امروزه با توجه به رقابتی تر شدن فضای کسب و کار در تمامی صنوف و با در نظر داشتن این موضوع که مشتریان انتخاب های زیادی پیش روی خود می بینند، دستیابی به سهم بیشتری از بازار اصلاً کار ساده ای نمی باشد. شاید تا چند سال قبل در بسیاری از مشاغل و صنوف نیاز خاصی به داشتن سایت و صفحات شبکه های اجتماعی حس نمی شد و کسب و کار ها با همان روش های سنتی می توانستند سهم مورد نظر خود از بازار را به دست آورده و به حیات خود ادامه دهند. اما شرایط دیگر به این صورت نیست و کسب و کارهایی که با شرایط زمان هماهنگ نباشند، محکوم به فنا خواهند بود.

دلایلی که نشان می دهد شما به وب سایت نیاز دارید

1.کسب و کار شما هیچ وقت تعطیل نمی شود

منظور از هیچ وقت تعطیل نیست، چیست؟ اینکه وب سایت در طول شبانه روز قابل دسترس است. همچنین تمام مدت خدمات و محصولات شما را تبلیغ می کند و به فروش می رساند.

در حالی که شما نمی خواهید تمام روز را تا ساعت 3 یا 4 صبح در دفتر خود بگذرانید و کار کنید. در آن زمان بسیاری از افراد در مورد خرید بعدی خود تحقیق می کنند. چرا نمی خواهید یکی از آن گزینه هایی باشید که از طریق وب سایت خدمات خود را به مردم در هر ساعتی از شبانه روز ارائه می دهند؟

2.محتوا همانند یک کالا است

اینترنت گنجینه ای از اطلاعات است و به همین دلیلی اطلاعات به کالایی تبدیل شده که هم برای مشتری و هم برای کسب و کار ارزشمند است. محتوا یکی از اصلی ترین دلایل نیاز کسب و کار های کوچک به وب سایت است و وب سایت مطلوب ترین فضا برای قرار دادن محتوا است.

3. دستیابی به بازارهای جدید با مخاطبان جهانی

در اینترنت، شما بیشتر از یک کسب و کار کوچک محلی به چشم می آیید. شما پتانسیل این رو دارید که توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان دیده شوید. آیا تا به حال به این فکر کردید که شرکت شما قادر به انجام کسب و کار در سراسر دنیاست؟ خب، در حال حاضر شما قادر به انجام این کار هستید. بی شک، اینترنت با صرفه ترین راه برای تجارت ملی و بین المللی است.

4. وجود تصویری حرفه ای و تخصصی در وب سایت

در رابطه با یک کسب و کار کوچک، وجود وب سایتی که خوب طراحی شده راه بسیار خوبی برای القای اعتماد به نفس به شماست و سبب می شود فراتر از آنچه که واقعا هستید به نظر بیایید. در عصر حاضر، مشتریان شما فرض را بر این می گذارند که شما یک وب سایت هم دارید. اگر آنها این فکر را می کنند، با آنها راه بیایید و راه هایی برای بهتر شدن خود پیدا کنید.

5.ایجاد اعتماد در مشتریان

برای اکثر کسب و کارهای امروزی داشتن یک سایت موجب بالا رفتن پرستیژ کسب و کار شده و آن ها را در سطح بالاتری از رقبای خود قرار می دهد. همچنین معمولاً کاربران به کسب و کارهایی که دارای یک سایت شکیل هستند بیش از کسب و کارهایی که تنها به داشتن صفحات شبکه‌ های اجتماعی اکتفا کرده‌ اند، اعتماد می ‌کنند.از طرفی دیگر سایت می تواند علاوه بر یک ویترین فروش کالا و خدمات، به عنوان یک کاتالوگ نیز برای کسب و کارها عملکرد داشته باشد.

6.جمع آوری اطلاعات و ایجاد فرصت های با ارزش

شما می توانید اطلاعات راجع به مشتریان خود و مشتریان بالقوه را با استفاده از فرم ها و نظرسنجی ها گردآوری کنید. به جای بیرون رفتن و صرف وقت، اجازه دهید آنها به سمت شما بیایند. این روش، ابزار فوق العاده ای برای جذب مشتریانی است که به دنبال استفاده از محصولات و خدمات شما هستند.

7. شما می توانید محتوای برند، محصولات و خدمات خود را به مشتریان آموزش دهید

این بدان معنی است که شما آنچه را که می گویید کنترل می کنید و مسئول نوشته ها و گفته های خود هستید. و چه جایگاهی بهتر از وب سایت خود برای آموزش  و صحبت از برند، محصولات و خدمات خود.منظورم این نیست که باید در پست های خود مبالغه کنید. مقالات شما باید نمایانگر هدف برند و شخصیت شما باشد و برای بازدید کنندگان شما ارزشمند باشند.شما می توانید از طریق وب سایت خلق ارزش کنید و خدمات خود را به مشتریان بیاموزید.

8. وب سایت کسب و کار شما مرکز بازاریابی شما

اولین کار حیاتی که امروزه در زمینه تجارت انجام می دهید، وب سایت شما می باشد. به همین منظور اولین مرحله بازاریابی داشتن یک وب سایت تجاری است.

این بدان معنی است که قبل از چاپ بروشورها و کارتهای ویزیت، وب سایت خود را راه اندازی کنید. کلیه اطلاعاتی که می تواند برای شما و مشتریان مفید باشد، باید در وب سایت شما موجود باشد. سپس می توانید بقیه کارها را انجام دهید.

وب سایت باید طوری طراحی و ارائه شود که بازدید کنندگان را به مشتری های جدید تبدیل کند.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید